Med 16. in 22. majem 2026 smo v sodelovanju z OŠ Poljane izvedli mednarodno izmenjavo z Madžarsko. Iz naše šole je sodelovalo 11 učencev in učenk iz 7. in 8. razreda. Njihovi vrstniki obiskujejo Gimnazijo Mihálya Táncsicsa v mestu Dabas in so z veseljem gostili naše učence in učenke.
Vikend so vsi preživeli pri družinah gostiteljicah. Te so svoje goste odpeljale na različne izlete, največ jih je obiskalo Budimpešto. V ponedeljek smo se ponovno srečali in polni zagona začeli teden dejavnosti. Učenci in učenke so se preizkusili v angleščini, športu in kemiji, poleg rednega pouka pa so spoznavali tudi različne obšolske dejavnosti.
Dva dneva sta bila namenjena spoznavanju države. En dan smo obiskali Višegrajsko trdnjavo v mestu Visegrád, drugi dan pa mesto Kecskemét. Ekskurzijo v Visegrád smo zaključili z adrenalinskim poletnim sankanjem, ki ni pustilo ravnodušnih niti učiteljic. Kdor je menil, da na Madžarskem ni priložnosti za pohodništvo, se je ob trekingu po narodnem parku Fülöpháza hitro prepričal o nasprotnem.
Mednarodna izmenjava je za učence neprecenljiva izkušnja, saj jim omogoča spoznavanje drugih kultur, sklepanje novih prijateljstev in uporabo tujega jezika v vsakdanjih situacijah.
Vodja izmenjave: Medeja Gorup