V ponedeljek, 8. 6. 2026, so se drugošolci odpravili na vznemirljivo grajsko turo nad Kamnikom. Zakaj bi vsak dan gledali le Ljubljanski grad, če si lahko ogledajo ruševine še kakšnega drugega slovenskega gradu?! Zgodaj zjutraj so se zbrali v jedilnici in napolnili svoje nahrbtnike z malico, nato pa so se odpravili na Avtobusno postajo Ljubljana ter vstopili na avtobus za Kamnik. Ob jutranjem klepetu je vožnja do Kamnika kar hitro minila. Še zaščita proti klopom in veselo skozi hlad listnatega gozdička v hrib. Pot je bila zaradi dežja minule dni kar spolzka, a so s previdno hojo vrh dosegli nepoškodovani. Na Starem gradu so se okrepčali s sendviči in z jabolki ter se odžejali z ledenim čajem. Ogledali so si grajske ruševine in ob pomoči razgledne table občudovali okoliške hribe in gore. Poigrali so se tudi na igralih. Po končani igri so se napotili navzdol po hribu do starega mestnega jedra in si privoščili še sladoled. Ob tako prijetni kamniški dogodivščini je čas kar odbrzel in pred njimi se je že pojavil vlak, ki jih je odpeljal do Šiške, avtobus pa do postajališča Kolodvor. V šolo so pripešačili ravno na kosilo. Preživeli so čudovit športni dan v naravi.
Zapisala: Taja Užnik, učiteljica v OPB 2. a
Foto: Klavdija Ljubić, Nika Miličič, Marija Marković