V našem 1. b razredu smo imeli prav poseben obisk. Obiskala nas je zobozdravnica Vinka Rajković, mamica naše učenke Loti. Na prijazen in zanimiv način nam je približala pomen skrbi za zdrave zobe.
Učencem je predstavila pravilno tehniko ščetkanja zob ter poudarila, kako pomembni so redna ustna higiena, zdrava prehrana in skrb za ustno zdravje. Otroci so z velikim zanimanjem spremljali prikaz in z veseljem tudi sami preizkusili nove gibe ščetkanja.
Za dodatno veselje je zobozdravnica poskrbela še z darilnimi zobnimi ščetkami, zobnimi pastami in brošurami o ustni higieni za vse učence in učiteljice našega oddelka.
V zahvalo so učenci izdelali plakat in ga naši gostji ponosno izročili.
Iskreno se zahvaljujemo za obisk, dragocene nasvete in prijetno izkušnjo, ki bo zagotovo pripomogla k lepšim in bolj zdravim nasmehom naših prvošolcev.
Besedilo in fotografije: Nadja Ulcej